شهروندان عزیز اطلاع داشته باشند کار مورد نظر و اتصال خط 125 آتش نشانی به سیستم جامع مشترکین مخابرات استان با همکاری و همیاری بسیار خوب جناب آقای مهندس بیکی یکی از میبدی های دلسوز مستقر در تهران و وزارتخانه فوق پیگیری و اصل کار که مجوز این سیستم بود صادر گردید و برای اولین بار به محض تماس میبدی ها به خط 125 آتشنشانی آدرس تماس گیرنده برای مسئول اپراتور این واحد مشخص می شود و ادامه عملیات قبلا توضیح داده شد.

اینجانب از طرف شهروندان میبدی امیدوارم تمام کسانی که در راه خدمت به مردم تلاش نموده و قدمی برمیدارند به خصوص آقای مهندس بیکی  در سایه الطاف خداوند بوده و همیشه و در همه حال ان شااله موفق و مؤید و سربلند باشند.

ضمنا اگر شهروندی نیاز به توضیح بیشتری داشت با خط 32358444 تماس بگیرد

 مدیر آتش نشانی و خدمات ایمنی

محمود دهقانی


با تلاش و پیگیری مستمر مدیریت آتش نشانی شهرداری میبد و همکاری بسیار خوب مدیر عامل محترم شرکت مخابرات استان یزد جناب آقای مهندس مقوّم و با تلاش و جدیت همکاران وی در آن مجموعه برای اولین بار سامانه125 آتش نشانی شهرستان میبد در مرکز فرماندهی به سیستم هوشمند نرم افزاری مجهز و نهایتا سامانه فوق به سیستم جامع مشترکین مخابرات در استان پیوست.
مدیریت آتش نشانی همچنین افزود کار فوق در تاریخ 22/10/1393 شروع و در اوایل سال 1394 از شرکت رایانکده آپادانا وسایل و قطعات مورد نیاز این سامانه خریداری و نصب گردید.
با تلاشهای انجام شده و نظر موافق اعضای محترم شورای شهر و حمایت شهردار محترم، طی یکسال تمام موضوع را با همکاری مدیر عامل محترم مخابرات استان پیگیری نمودیم و نهایتاً در تاریخ 28/9/1394 مجموعه فوق به بهره برداری رسید.
با توجه به اتصال سامانه فوق به سیستم مشترکین مخابرات برای اولین بار امکان انجام مراحل ذیل برای نیروهای امدادی مهیا شد:
1)ثبت زمان- مکان- تاریخ- شماره تماس- تعداد تماس گیرندگان
2)ضبط مکالمات خطوط تلفن سامانه و مکالمات بی سیم در یک زمان
3)کاهش زمان عملیات امداد و نجات
4)شناسایی مزاحمین تلفنی
5)با اتصال به سیستم جامع مشترکین مخابرات آدرس تماس گیرنده بر روی صفحه نمایش این سامانه مشخص میشود
6)کوتاهترین مسیر تردد تا محل حادثه روی نقشه مشخص میشود
7)بعد از اعزام خودروهای امدادی مسئول اپراتور خودروها را تا محل حادثه از روی نقشه این سامانه راهنمایی و هدایت می نماید.
8)قابلیتهای دیگری نیز دارد که مهمترین آن مشخص شدن آدرس میباشد که اگر کسی دچار حادثه گردید وقادر به دادن آدرس نبود اپراتور میتواند از روی آدرس مشخص شده بر روی صفحه نمایش سامانه مأمورین امدادی را به محل حادثه اعزام کند

امیدواریم با این کار انجام شده تمام نیروهای امداد و نجات در سراسر کشور از آن بهره برده ودر کوتاهترین زمان ممکن به محل حادثه برسند.

از کلیه کسانی که در انجام این امر کمک و همکاری نمودند تشکر و قدردانی میشود.


هفتم مهرماه به نام «آتش نشانی و ایمنی» نامگذاری شده است. در واقع این روز بهانه ای است تا به گرامیداشت انسان هایی بپردازیم كه از جان و آسایش خود در راه حفظ جان و آسایش ما می گذرند تا بتوانیم در امنیت زندگی كنم.

 

امید است گرامیداشت روز آتش نشان بهانه ای باشد برای تجلیل از آنان که در میان شعله های آتش، پیام آور ایستادن و سرخ زیستن هستند این روز را به کلیه همکاران در سراسر ایران تبریک عرض مینماییم..

 

ایمنی را مصونیت در برابر آسیب های ناشی از حوادث، اعم از طبیعی و غیرطبیعی معنا کرده اند. از آن جایی که نمی توان به ایمنی به صورت صد در صد دست یافت، کارشناسان معمولاً از اصلاحاتی نظیر «ارتقاء و ایمنی» و «سطح پیشرفت ایمنی» استفاده می کنند. سطح پیشرفت ایمنی رابطه تنگاتنگی با توسعه دارد، لذا در کشورهای پیشرفته، یکی از اهداف دولت ها، حداکثر کردن سطح پوشش ایمنی برای دست یابی به حداکثر توسعه است


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری 125، ساعت 8:27 دقیقه صبح مورخ1394/6/4 با تماس های مكرر خودرو های عبوری با سامانه 125 و در خواست كمك از ایشان مبنی بر واژگونی وآتش سوزی یک دستگاه تانكر سوخت درجاده کمربندی غربی میبد یزد،بلافاصله ستاد فرماندهی آتش نشانی میبد نیروهای عملیات ایستگاه 3،2،1را به محل حادثه اعزام کرد.

فرماتده عملیات در این باره اظهار داشت: یک دستگاه تریلی اسکانیا حامل سوخت نفت کوره در این جاده واژگون شده ودچار حریق گردیده بود که راننده تریلی و سرنشینان نیز قبل از رسیدن آتش نشانان از خودرو خارج شده بود.ند

نیروهای عملیاتی با ایمن سازی محل حادثه و با استفاده از چندین رشته لوله آبدهی اقدام به مهار و خاموش کردن آتش نمودند.و همچنین با تماس  با شرکت فرآورده های نفتی درخواست کمک خودرو نفتکش دیگری جهت تخلیه مواد نفتی نمودند.

به گفته فرمانده عملیات علت واژگونی این خودرو ترکیدگی لاستیک گزارش شده است.

آتش نشانان پس از جابجایی تریلی بوسیله جرثقیل و اطمینان از عدم وجود خطر، به کار خود خاتمه داده و به ایستگاه مراجعت کردند.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری125، در پی اطلاع رسانی این حادثه به سامانه 125 ، ستاد فرماندهی آتش نشانی میبد در حدود   ساعت 10:50 دقیقه روز گذشته ،آتش نشانان ایستگاه 2 و3  به محل حادثه اعزام شدند.

 فرمانده آتش نشانان اعزامی به محل حادثه در این باره گفت: یک دستگاه خودروخاور که بلوک سفالی حمل میکرد به دلیل بی احتیاطی وظاهرا نزاع بین راننده وسرنشینان با یکدستگاه تریلی که در حال سبقت از این خاور بوده برخورد کرده وباعث برهم خوردن تعادل خاور و انحراف به راست جاده ودر نهایت واژگونی این خودرو شده است .

این فرمانده افزود براثر این حادثه یکی از سرنشینان فوت کرده ودونفر دیگر دچار مصدومیت و شکستگی  شده اند.

گفتنی است نیروهای عملیاتی پس از ایمن سازی محل حادثه و تحویل به عوامل انتظامی به ماموریت خود پایان دادند.


با توجه به درج خبری مبنی بر آتش سوزی انبار کاشی مریم و اطفاء آن از طریق آتش نشانی اشکذر و اردکان و میبد،خبر فوق صحت نداشته و فقط یک خودرو از آتش نشانی شهرستان اردکان با مأمورین این شهرستان میبد همکاری نموده و متأسفانه خبری که باید از آتش نشانی شهرستان گرفته شود به گفته مدیر یکی از سایتها منبع خبری آن چند کارگر کارخانه بوده اند و اینگونه زحمات پرسنل سه ایستگاه آتش نشانی شهرستان را نادیده می گیرند.
آتش نشانی شهرستان میبد دارای پایگاه اطلاع رسانی و سایت خبری می باشد و از مدیران محترم پایگاههای خبری تقاضا می شود خبرهای مربوطه را از طریق این سامانه پیگیری نمایند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سامانه 125، کارگران انبار با مشاهده دود غلیظی كه از قسمت انتهایی انباربیرون می زد، در تماس با سامانه 125 درخواست كمك كرد كه ستاد فرماندهی آتش نشانی میبد در ساعت 16:10دقیقه بعدازظهر دیروز بی درنگ آتش نشانان سه ایستگاه  و یکدستگاه خودرو کمکی از آتشنشانی اردکان را به محل کارخانه اعزام كرد.
فرمانده عملیات اظهار داشت: درمحل حادثه حجم وسیعی از کاشی دیده می شد که به علت نامعلوم گوشه ای از این انباردچار آتش سوزی و کاملا طعمه حریق شده بود.
وی افزود: با توجه به وجود کاشی های انبارشده در مجاورت محل آتش سوزی هر لحظه احتمال سرایت آتش دیده می شد.
آتش نشانان به سرعت عملیات خود را آغاز کردند وباهمکاری پرسنل وکارگران بوسیله چند دستگاه لیفتراک ویکدستگاه لودرموجود در کارخانه به جدا سازی پالتهای کاشی سالم پرداخته و با استفاده از چندین رشته لوله وتجهیزات آبرسانی مهار آتش سوزی را از چندین جهت آغاز كردند كه پس از تلاش بسیار موفق شدند از سرایت آتش به انبارهای همجوار جلوگیری کنند وآتش را دركوتاهترین زمان ممكن خاموش و پس از لکه گیری و اطمینان از رفع آتش سوزی و شعله وری مجدد به عملیات خود پایان دادند.
ویک دستگاه خودرو آنش نشانی وسه نفر نیرو جهت بروز حریق مجدد در محل به صورت آماده باش حضور داشتند.
علت بروز این آتش سوزی  توسط کارشناسان  در حال بررسی است.
همچنین ازپرسنل اعزامی و مسؤول محترم آتشنشانی  شهرداری اردکان ومدیریت و کارگران حاضر در محل بخاطر همکاری خوب وصمیمانه کمال تشکررا داریم.
از مدیران محترم کارخانجات همجوارتقاضا میشود با توجه به انبار شدن کاشی در انبار کارخانجات کلیه مسایل ایمنی محل را مد نظر داشته ورعایت نمایند همچنین این مدیریت آمادگی خود را جهت بازدید و آموزش نیروهای تحت امر آمادگی خود را اعلام مینماید.


در پی درج خبری مبنی بر «وعده‌های سرخرمنی مسئولان؛ توقف آتش‌نشانی چهارم در ایستگاه اول» در پایگاه خبری نارین نیوز، موارد ذیل را به اطلاع شهروندان محترم می‌رساند.

مسئول واحد آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میبد، در این خصوص اظهار داشت اینجانب به عنوان مسئول آتش‌نشانی وظیفه خود دانستم که توضیحاتی در این زمینه بیان کنم و درد دلی با مدیران و اصحاب رسانه شهرستان میبد داشته باشم و در کنار آن، گلایه‌ای نیز به گوش این عزیزان برسانم؛

شهر میبد با پراکندگی زیاد و جمعیتی بالغ بر 90هزار نفر و وجود جاده ترانزیتی بین‌المللی که از شهر می‌گذرد که در سال‌های اخیر با پیگیری مسئولان، مسیر کمربندی به صورت حلقوی در دو طرف شهر احداث شده و متأسفانه هر روز با حوادث جاده‌ای در آن مواجه هستیم. همچنین وجود دو شهرک صنعتی فعال در سمت شرق و غرب شهر با استقرار و فعالیت بیش از 300 واحد تولیدی و شرکت صنعتی در آن و به کارگیری نزدیک به 26هزار نفر نیروی انسانی در این مجموعه‌ها که به تنهایی به مثابه یک شهر می‌باشد؛ لذا شهرداری با پیگیری و اعتبار زیاد توانسته سه ایستگاه آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، در سه نقطه از شهر احداث نموده و در حد توان، تجهیزات برای آن فراهم نماید و با توجه به حجم فعالیت‌های زیاد، هم‌اکنون نیز با کمبود امکانات و تجهیزات و همچنین نیروی انسانی روبرو می‌باشد.

وی درخصوص راه‌اندازی ایستگاه چهارم آتش‌نشانی به این نکته اشاره نمود که اینجانب، همچنان که درخواست کرده و پیگیر هستم، این ایستگاه در محدوده بلوار رسالت یا میدان گل‌ها و اطراف آن جهت پوشش دادن منطقه عشرت‌آباد، فاز2 بلوار مطهری(ره)، شهرک امام خمینی(ره)، قسمتی از امیرآباد، شهر بفروئیه، روستای حسن‌آباد و شهرک صنعتی حسن‌آباد، ضروری به نظر می‌رسد و طی مکاتبه و هماهنگی با شهرداری بفروئیه مقرر گردیده است زمین مناسبی جهت این امر خریداری و ایستگاه مذکور احداث، تجهیز و راه‌اندازی شود؛

در این زمینه تاکنون هیچ وعده و یا قولی به کسی داده نشده است و مذاکره‌ای هم انجام نگرفته، با اینکه از مدیران خبری یا سایتها می‌خواهیم که منبع خبری خود را اعلام نمایند، باز تقاضا دارم برای یک بار هم که شده سری به آتش‌نشانی زده و خبرهایی مربوط به این واحد امدادی شهری کسب نمایند و وجود امکانات و تجهیزات حاضر و نیازهای ضروری آن را منعکس نمایند.

 

همانگونه که شهروندان محترم از آن آگاهی دارند یکی از مهمترین بخشهای سازمان آتش نشانی ستاد فرماندهی  ویا مرکز 125 است که می توان آن را به عنوان قلب سازمان به شمار آورد وتمامی ارتباطات میان مردم و سازمان از طریق همین مرکز که در شهرستان میبد با سه خط 125 و دو شماره تلفن ثابت  سازماندهی وبر قرار میشود.

همچنین تمام ارتباطات بیسیمی میان نیروهای آتش نشان شرکت کننده در عملیات ها به دست این مرکز سازماندهی می شود وارتباط بسیارمهم با ایستگاههای آتش نشانی در سطح شهر دارد.

با توجه به اهمیت این ستاد که مهمترین پل ارتباطی میان مردم وسازمان میباشد ودر حقیقت بیش از 98 درصد از حریق ها و حوادث با خط 125 اطلاع داده میشود با در نظر گرفتن اهمیت این موضوع ،با مکاتبه وپیگیری مستمر مسؤول مربوطه وهمکاری صمیمانه شهردار محترم واعضای محترم شورای شهر توانستیم با هزینه تقریبی 150 میلیون ریال مرکز را به سیستم نرم افزاری مجهز نماییم که این سیستم قابلیتهای زیادی برای سازمان وشهروندان دارد که بخشی از این قابلیتها  با همکاری بسیار خوب یکی از ادارات، به محض گرفتن تماس شهروندان با مرکز شماره تلفن ومحل وقوع حادثه برروی نقشه مشخص وکوتاهترین مسیر را برای رسیدن نیروهای امدادی روی نقشه انتخاب مینماید.مسؤول اپراتورازروی نقشه صفحه مانیتور مسیر را به دستگاه نصب شده روی خودروهای عملیاتی ارسال کرده و مأمورین طبق مسیر اعلام شده روی دستگاه به محل راهنمایی و اعزام می شوند.در این حالت اگر فرد تماس گیرنده به هر عنوانی توانایی اعلام آدرس محل وقوع حادثه را نداشت فقط با برقراری تماس با سامانه اپراتور از محل تماس گیرنده اطلاع یافته و مأمورین به محل اعزام میشوند.