به گزارش خبرنگار پایگاه خبری 125، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی میبد ساعت 3:04 نیمه شب 94/2/19 با دریافت خبر وقوع این حادثه بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه مرکزی را به محل حادثه در خیابان حایری اعزام کرد.

یکی از مأموران در این باره گفت: یک دستگاه خودروی سواری پژوآردی پارک شده درکنار کوچه به علت نامعلومی کاملا شعله ور شده بود که آتش نشانان بلافاصله با رعایت نکات ایمنی شعله های آتش را مهار و خاموش کرده و پس از لکه گیری کامل، خودرو را تحویل عوامل انتظامی حاضر در محل دادند.

وی تصریح کرد:علت بروز این حادثه  تحت بررسی میباشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری 125، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی میبد ساعت 13:45 دقیقه روزجمعه 94/2/18 با دریافت خبر وقوع این حادثه بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه مرکزی وشماره 2 را به مسیر جنوب به شمال کمربند غربی اعزام كرد.
 فرمانده آتش‌نشانان اعزامی به محل حادثه در این باره اظهار داشت: با رسیدن نیروهای عملیات، دود و شعله زیادی از محفظه موتورواتاق تریلی هوو به بیرون زبانه می كشید كه آتش نشانان با رعایت نکات ایمنی  به سرعت با چند رشته لوله آبرسانی آتش را مهار و خاموش کردند.

وی افزود:خودرو درحال حرکت بوده که راننده دود زیادی از قسمت موتور مشاهده کرده که پس از توقف  اقدام به جدا کردن تریلرنموده تا آتش به قسمت بار سرایت نکند.

این فرمانده آتش نشانی با اشاره به این که خوشبختانه در این حادثه به کسی آسیب وارد نشد، تصریح کرد:علت بروز این حادثه توسط کارشناسان تحت بررسی است.


پیشنمایش موجود نیست

Hmm... looks like this item doesn't have a preview we can show you.

 

             


طبق اعلام مسؤول واحد آتشنشانی میبد کلیه نیروها جهت اطفاءحریق ومقابله با حوادث احتمالی در سه ایستگاه در شب مورد نظر حضور داشته واز ساعت18 که اولین تماس برقرار شد وتا ساعت 2 بامداد ادامه داشت 62 موردتماس از طریق شهروندان ونیروی انتظامی با سامانه 125  ثبت واعلام حریق شده است.

که در این رابطه نیروها با برنامه ریزی در کوتاهترین زمان به محل اعزام شدند.

قابل ذکر است که متأسفانه چندین اصله درخت وتعداد زیادی از سطلهای زباله سطح شهرمورد آتش وزی قرار گرفت که باید بازسازی  شود.

مأموریت نیروها در حدود ساعت 3 بامداد به پایان رسید.به گزارش خبرنگار پایگاه خبری 125، این حادثه در ساعت5:25 دقیقه بامدادامروز 1393/12/18توسط افراد عبوری به سامانه 125 آتش نشانی میبد اطلاع داده شد که با هماهنگی ستاد فرماندهی عملیات این سازمان بی درنگ آتش نشانان ایستگاههای مرکزی و2و3  به محل وقوع آتش سوزی واقع دربدرآباد اعزام شدند.


بنا به گفته  فرمانده عملیات آتش نشانان : محل آتش سوزی انبار چوب و پالت های چوبی به مساحت تقریبی 350 متر مربع بود که نیمی از آن به صورت محوطه بازبدون حصار ونیمی دیگر محوطه حصار کشی شده روباز بود، این محوطه که در آن تعداد زیادی پالت های چوبی قرار داشت، بدلایل نامشخصی طعمه شعله های آتش شده و وآتش به بقیه قسمتهای انبار چوب سرایت کرده  بود.
وی افزود: با توجه به وزش باد ملایم در محوطه باز هر لحظه بر شدت آتش سوزی افزوده می شد و کار را برای عملیات آتش نشانان دشوار کرده بود که آتش نشانان با تلاش بسیار و رعایت کامل اصول ایمنی، موفق شدند در مدت زمان کوتاهی بر شعله ها غلبه کرده و همزمان با خاموش کردن آن از رسیدن شعله ها به کارگاه مجاور که محل جمع آوری ضایعات پلاستیکی بود جلوگیری بعمل آورند.
مدیر عملیات  آتش نشانی میبد با اشاره به این که علت بروز این آتش سوزی از طرف کارشناسان  تحت بررسی است، خاطرنشان کرد: این حادثه هیچ مصدومی در پی نداشت و آتش نشانان پس از فرو نشاندن کامل شعله ها و لکه گیری این آتش سوزی با استفاده از دو دستگاه لودر، و نیز تحویل محل به نیروهای انتظامی به ایستگاههای خود بازگشتند.

با توجه به اینکه مسؤول سازمان آتش نشانی در محل حضور داشت اطفا حریق به فرماندهی وی انجام شد.

 ضمنا نیروهای انتظامی وکارشناسان ستاد بحران شهرستان نیزدر محل حضور داشتند.