با تلاش و پیگیری مستمر مدیریت آتش نشانی شهرداری میبد و همکاری بسیار خوب مدیر عامل محترم شرکت مخابرات استان یزد جناب آقای مهندس مقوّم و با تلاش و جدیت همکاران وی در آن مجموعه برای اولین بار سامانه125 آتش نشانی شهرستان میبد در مرکز فرماندهی به سیستم هوشمند نرم افزاری مجهز و نهایتا سامانه فوق به سیستم جامع مشترکین مخابرات در استان پیوست.
مدیریت آتش نشانی همچنین افزود کار فوق در تاریخ 22/10/1393 شروع و در اوایل سال 1394 از شرکت رایانکده آپادانا وسایل و قطعات مورد نیاز این سامانه خریداری و نصب گردید.
با تلاشهای انجام شده و نظر موافق اعضای محترم شورای شهر و حمایت شهردار محترم، طی یکسال تمام موضوع را با همکاری مدیر عامل محترم مخابرات استان پیگیری نمودیم و نهایتاً در تاریخ 28/9/1394 مجموعه فوق به بهره برداری رسید.
با توجه به اتصال سامانه فوق به سیستم مشترکین مخابرات برای اولین بار امکان انجام مراحل ذیل برای نیروهای امدادی مهیا شد:
1)ثبت زمان- مکان- تاریخ- شماره تماس- تعداد تماس گیرندگان
2)ضبط مکالمات خطوط تلفن سامانه و مکالمات بی سیم در یک زمان
3)کاهش زمان عملیات امداد و نجات
4)شناسایی مزاحمین تلفنی
5)با اتصال به سیستم جامع مشترکین مخابرات آدرس تماس گیرنده بر روی صفحه نمایش این سامانه مشخص میشود
6)کوتاهترین مسیر تردد تا محل حادثه روی نقشه مشخص میشود
7)بعد از اعزام خودروهای امدادی مسئول اپراتور خودروها را تا محل حادثه از روی نقشه این سامانه راهنمایی و هدایت می نماید.
8)قابلیتهای دیگری نیز دارد که مهمترین آن مشخص شدن آدرس میباشد که اگر کسی دچار حادثه گردید وقادر به دادن آدرس نبود اپراتور میتواند از روی آدرس مشخص شده بر روی صفحه نمایش سامانه مأمورین امدادی را به محل حادثه اعزام کند

امیدواریم با این کار انجام شده تمام نیروهای امداد و نجات در سراسر کشور از آن بهره برده ودر کوتاهترین زمان ممکن به محل حادثه برسند.

از کلیه کسانی که در انجام این امر کمک و همکاری نمودند تشکر و قدردانی میشود.