به گزارش خبرنگار پایگاه خبری 125، به دنبال تماس شهروندی با سامانه 125 و اطلاع رسانی این حادثه، ستاد فرماندهی ومرکز پیام  سازمان آتش نشانی میبد به سرعت نیروهای عملیاتی ایستگاه 1 و 2 را ساعت 7:30 امروز به مهدیه میبد  اعزام کرد. 
فرمانده عملیات آتش نشانی میبد در این خصوص گفت: درپی این حادثه مردسالمندی که در حیاط به همراه همسر خود نشسته بودند  به درون چاهی به عمق حدود 10 متر سقوط کرده است .


آتش نشانان به سرعت پس از ایمن سازی محل حادثه، عملیات نجات مرد سالمند را آغاز کردند و با استفاده از تجهیزات ویژه نجات و برپایی کارگاه چاه، مرد حادثه دیده را به سطح زمین منتقل کردند.
این افسر آماده آتش نشانی با اعلام اینکه این شخص تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل شد، تصریح کرد: خوشبختانه  پس از انجام معاینات اولیه از سوی امدادگران اورژانس، به غیر از جراحت جزیی اتفاق خاصی برای وی نیفتاده است.

همسر فردحادثه دیده بیان کرد که به همراه شوهر خود در حیاط نشسته بودیم که ناگهان شوهرم جلوی چشمانم ناپدید شد و به علت کهولت سن کاری از من بر نمیامد تا اینکه بعد از مدت ده دقیقه پسرم به منزل ما آمد و جریان را به آتش نشانی خبر داد.

تحقیقات در خصوص علت بروز این حادثه به عمل آمده و مشخص شد که شکستن لوله فاضلاب آشپزخانه سبب فروکش زمین شده است.