صبح امروز مراسم بزرگداشتی ازطرف هییت امناءمسجد فاطمیه مهرجرد به یاد شهدای آتش نشان سانحه پلاسکو برگزار شد. دراین مراسم روحانیون ومداحان به یاد این شهیدان سخنرانی و نوحه سرایی کردند. 

دراین مراسم مدیریت و پرسنل آتش نشانی، شهردارمحترم جناب مهندس بهارستانی وپرسنل شهرداری حضور داشتند.

ازطرف مدیزیت و پرسنل آتش نشانی از هییت امناءمسجد فاطمیه مهرجردو مردم میبدو اهالی محله مهرجردبه خاطر حضور و یاد این عزیزان شهید تقدیر و تشکر میشود. آتش نشانی شغلی از جنس عشق است و آنکس که دل به عشق میسسپارد به هیچ چیزدیگری نمی اندیشد.
هفتم مهر ماه روز ایمنی و آتش نشانی بر دوستان و همکاران دلاور مرد آتش نشان تبریک و تهنیت عرض مینمائیم
مراسم امسال روز آتش نشانی و خدمات ایمنی صبح روز هفتم مهر ماه در محل مرکز فرماندهی سازمان آتش نشانی ایستگاه 2 با حضور آقای نقیبی زاده شهردار و آقای فلاح فرماندار و آقای آتشی رئیس شورای شهر و آقای دهقانی مسئول سازمان آتش نشانی میبد و چندتن از پرسنل گردان امام حسین برگزار شد.
در این مراسم بعدازتلاوت کلام الله مجید فرماندار و شهردار محترم ضمن تبریک این روز به دلاور مردان آتش نشان از زحمات این پرسنل تقدیر و تشکر کرده و به ایراد سخنانی کوتاه پرداختند. وبعد از آن هدایایی از طرف شهردار محترم به پرسنل آتش نشانی اهداء شد و در پایان آتش نشانان با حضور در مزار شهدای کمنام واقع در پارک بهاران قبور این عزیزان را گلباران کردند.

 ودر پایان پرسنل آتش نشانی از مسئولین حاضر تشکر کردند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری 125، ساعت 8:27 دقیقه صبح مورخ1394/6/4 با تماس های مكرر خودرو های عبوری با سامانه 125 و در خواست كمك از ایشان مبنی بر واژگونی وآتش سوزی یک دستگاه تانكر سوخت درجاده کمربندی غربی میبد یزد،بلافاصله ستاد فرماندهی آتش نشانی میبد نیروهای عملیات ایستگاه 3،2،1را به محل حادثه اعزام کرد.

فرماتده عملیات در این باره اظهار داشت: یک دستگاه تریلی اسکانیا حامل سوخت نفت کوره در این جاده واژگون شده ودچار حریق گردیده بود که راننده تریلی و سرنشینان نیز قبل از رسیدن آتش نشانان از خودرو خارج شده بود.ند

نیروهای عملیاتی با ایمن سازی محل حادثه و با استفاده از چندین رشته لوله آبدهی اقدام به مهار و خاموش کردن آتش نمودند.و همچنین با تماس  با شرکت فرآورده های نفتی درخواست کمک خودرو نفتکش دیگری جهت تخلیه مواد نفتی نمودند.

به گفته فرمانده عملیات علت واژگونی این خودرو ترکیدگی لاستیک گزارش شده است.

آتش نشانان پس از جابجایی تریلی بوسیله جرثقیل و اطمینان از عدم وجود خطر، به کار خود خاتمه داده و به ایستگاه مراجعت کردند.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری125، در پی اطلاع رسانی این حادثه به سامانه 125 ، ستاد فرماندهی آتش نشانی میبد در حدود   ساعت 10:50 دقیقه روز گذشته ،آتش نشانان ایستگاه 2 و3  به محل حادثه اعزام شدند.

 فرمانده آتش نشانان اعزامی به محل حادثه در این باره گفت: یک دستگاه خودروخاور که بلوک سفالی حمل میکرد به دلیل بی احتیاطی وظاهرا نزاع بین راننده وسرنشینان با یکدستگاه تریلی که در حال سبقت از این خاور بوده برخورد کرده وباعث برهم خوردن تعادل خاور و انحراف به راست جاده ودر نهایت واژگونی این خودرو شده است .

این فرمانده افزود براثر این حادثه یکی از سرنشینان فوت کرده ودونفر دیگر دچار مصدومیت و شکستگی  شده اند.

گفتنی است نیروهای عملیاتی پس از ایمن سازی محل حادثه و تحویل به عوامل انتظامی به ماموریت خود پایان دادند.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سامانه 125، کارگران انبار با مشاهده دود غلیظی كه از قسمت انتهایی انباربیرون می زد، در تماس با سامانه 125 درخواست كمك كرد كه ستاد فرماندهی آتش نشانی میبد در ساعت 16:10دقیقه بعدازظهر دیروز بی درنگ آتش نشانان سه ایستگاه  و یکدستگاه خودرو کمکی از آتشنشانی اردکان را به محل کارخانه اعزام كرد.
فرمانده عملیات اظهار داشت: درمحل حادثه حجم وسیعی از کاشی دیده می شد که به علت نامعلوم گوشه ای از این انباردچار آتش سوزی و کاملا طعمه حریق شده بود.
وی افزود: با توجه به وجود کاشی های انبارشده در مجاورت محل آتش سوزی هر لحظه احتمال سرایت آتش دیده می شد.
آتش نشانان به سرعت عملیات خود را آغاز کردند وباهمکاری پرسنل وکارگران بوسیله چند دستگاه لیفتراک ویکدستگاه لودرموجود در کارخانه به جدا سازی پالتهای کاشی سالم پرداخته و با استفاده از چندین رشته لوله وتجهیزات آبرسانی مهار آتش سوزی را از چندین جهت آغاز كردند كه پس از تلاش بسیار موفق شدند از سرایت آتش به انبارهای همجوار جلوگیری کنند وآتش را دركوتاهترین زمان ممكن خاموش و پس از لکه گیری و اطمینان از رفع آتش سوزی و شعله وری مجدد به عملیات خود پایان دادند.
ویک دستگاه خودرو آنش نشانی وسه نفر نیرو جهت بروز حریق مجدد در محل به صورت آماده باش حضور داشتند.
علت بروز این آتش سوزی  توسط کارشناسان  در حال بررسی است.
همچنین ازپرسنل اعزامی و مسؤول محترم آتشنشانی  شهرداری اردکان ومدیریت و کارگران حاضر در محل بخاطر همکاری خوب وصمیمانه کمال تشکررا داریم.
از مدیران محترم کارخانجات همجوارتقاضا میشود با توجه به انبار شدن کاشی در انبار کارخانجات کلیه مسایل ایمنی محل را مد نظر داشته ورعایت نمایند همچنین این مدیریت آمادگی خود را جهت بازدید و آموزش نیروهای تحت امر آمادگی خود را اعلام مینماید.به گزارش خبرنگار پایگاه خبری 125، این حادثه در ساعت5:25 دقیقه بامدادامروز 1393/12/18توسط افراد عبوری به سامانه 125 آتش نشانی میبد اطلاع داده شد که با هماهنگی ستاد فرماندهی عملیات این سازمان بی درنگ آتش نشانان ایستگاههای مرکزی و2و3  به محل وقوع آتش سوزی واقع دربدرآباد اعزام شدند.


بنا به گفته  فرمانده عملیات آتش نشانان : محل آتش سوزی انبار چوب و پالت های چوبی به مساحت تقریبی 350 متر مربع بود که نیمی از آن به صورت محوطه بازبدون حصار ونیمی دیگر محوطه حصار کشی شده روباز بود، این محوطه که در آن تعداد زیادی پالت های چوبی قرار داشت، بدلایل نامشخصی طعمه شعله های آتش شده و وآتش به بقیه قسمتهای انبار چوب سرایت کرده  بود.
وی افزود: با توجه به وزش باد ملایم در محوطه باز هر لحظه بر شدت آتش سوزی افزوده می شد و کار را برای عملیات آتش نشانان دشوار کرده بود که آتش نشانان با تلاش بسیار و رعایت کامل اصول ایمنی، موفق شدند در مدت زمان کوتاهی بر شعله ها غلبه کرده و همزمان با خاموش کردن آن از رسیدن شعله ها به کارگاه مجاور که محل جمع آوری ضایعات پلاستیکی بود جلوگیری بعمل آورند.
مدیر عملیات  آتش نشانی میبد با اشاره به این که علت بروز این آتش سوزی از طرف کارشناسان  تحت بررسی است، خاطرنشان کرد: این حادثه هیچ مصدومی در پی نداشت و آتش نشانان پس از فرو نشاندن کامل شعله ها و لکه گیری این آتش سوزی با استفاده از دو دستگاه لودر، و نیز تحویل محل به نیروهای انتظامی به ایستگاههای خود بازگشتند.

با توجه به اینکه مسؤول سازمان آتش نشانی در محل حضور داشت اطفا حریق به فرماندهی وی انجام شد.

 ضمنا نیروهای انتظامی وکارشناسان ستاد بحران شهرستان نیزدر محل حضور داشتند.


— 10 مورد در هر صفحه
نمایش ۱ - ۱۰ از ۱۶ نتیجه.