صبح امروز مراسم بزرگداشتی ازطرف هییت امناءمسجد فاطمیه مهرجرد به یاد شهدای آتش نشان سانحه پلاسکو برگزار شد. دراین مراسم روحانیون ومداحان به یاد این شهیدان سخنرانی و نوحه سرایی کردند. 

دراین مراسم مدیریت و پرسنل آتش نشانی، شهردارمحترم جناب مهندس بهارستانی وپرسنل شهرداری حضور داشتند.

ازطرف مدیزیت و پرسنل آتش نشانی از هییت امناءمسجد فاطمیه مهرجردو مردم میبدو اهالی محله مهرجردبه خاطر حضور و یاد این عزیزان شهید تقدیر و تشکر میشود. شهادت قرمانانه جمعی از آتش نشانان دلیر کشورمان که در حادثه فاجعه بار آتش سوزی و فرو ریختن ساختمان پلاسکو تهران جان خویش را برای حفاظت از هموطنانشان به خطر انداختند نقطه اوج ایثارگری و شهامت است.
این عزیزان آتش نشان برای نجات جان ها و اموال مردم از شعله های سوزان آتش از هیچ کوششی دریغ نکردند تا جایی که با فرو ریختن ساختمان در میان آواری از آهن و آتش گرفتار شدند و به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.
ضمن تسلیت و تعزیت به خانواده داغ دیدگان و مردم شریف ایران و مجموعه آتش نشانی و مدیریت ، از درگاه خداوند منان برای این قهرمانان نستوه ، رحمت بیکران و برای مجروحان بهبودی و عافیت و برای خانواده این عزیزان صبر و بردباری و برای خادمان مخلص و بی منت مخلوق توفیق روزافزون آرزو میکنیم.
مدیریت و پرسنل آتش نشانی شهرستان میبد

آتش نشانی شغلی از جنس عشق است و آنکس که دل به عشق میسسپارد به هیچ چیزدیگری نمی اندیشد.
هفتم مهر ماه روز ایمنی و آتش نشانی بر دوستان و همکاران دلاور مرد آتش نشان تبریک و تهنیت عرض مینمائیم
مراسم امسال روز آتش نشانی و خدمات ایمنی صبح روز هفتم مهر ماه در محل مرکز فرماندهی سازمان آتش نشانی ایستگاه 2 با حضور آقای نقیبی زاده شهردار و آقای فلاح فرماندار و آقای آتشی رئیس شورای شهر و آقای دهقانی مسئول سازمان آتش نشانی میبد و چندتن از پرسنل گردان امام حسین برگزار شد.
در این مراسم بعدازتلاوت کلام الله مجید فرماندار و شهردار محترم ضمن تبریک این روز به دلاور مردان آتش نشان از زحمات این پرسنل تقدیر و تشکر کرده و به ایراد سخنانی کوتاه پرداختند. وبعد از آن هدایایی از طرف شهردار محترم به پرسنل آتش نشانی اهداء شد و در پایان آتش نشانان با حضور در مزار شهدای کمنام واقع در پارک بهاران قبور این عزیزان را گلباران کردند.

 ودر پایان پرسنل آتش نشانی از مسئولین حاضر تشکر کردند.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری 125، به دنبال تماس شهروندی با سامانه 125 و اطلاع رسانی این حادثه، ستاد فرماندهی ومرکز پیام  سازمان آتش نشانی میبد به سرعت نیروهای عملیاتی ایستگاه 1 و 2 را ساعت 7:30 امروز به مهدیه میبد  اعزام کرد. 
فرمانده عملیات آتش نشانی میبد در این خصوص گفت: درپی این حادثه مردسالمندی که در حیاط به همراه همسر خود نشسته بودند  به درون چاهی به عمق حدود 10 متر سقوط کرده است .


آتش نشانان به سرعت پس از ایمن سازی محل حادثه، عملیات نجات مرد سالمند را آغاز کردند و با استفاده از تجهیزات ویژه نجات و برپایی کارگاه چاه، مرد حادثه دیده را به سطح زمین منتقل کردند.
این افسر آماده آتش نشانی با اعلام اینکه این شخص تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل شد، تصریح کرد: خوشبختانه  پس از انجام معاینات اولیه از سوی امدادگران اورژانس، به غیر از جراحت جزیی اتفاق خاصی برای وی نیفتاده است.

همسر فردحادثه دیده بیان کرد که به همراه شوهر خود در حیاط نشسته بودیم که ناگهان شوهرم جلوی چشمانم ناپدید شد و به علت کهولت سن کاری از من بر نمیامد تا اینکه بعد از مدت ده دقیقه پسرم به منزل ما آمد و جریان را به آتش نشانی خبر داد.

تحقیقات در خصوص علت بروز این حادثه به عمل آمده و مشخص شد که شکستن لوله فاضلاب آشپزخانه سبب فروکش زمین شده است.


در پی جان باختن یکی از پرسنل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد،مسئول سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میبد پیام تسلیتی را ارسال کرد.

متن پیام بدین شرح است:

مدیر عامل و پرسنل محترم سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد
ایثار در زندگی آدمی نقشی است از عنایت پروردگار و موهبتی است جاودانی در شکل گیری آدمیت درون تا زیبایی های خلقت را آن طور که ذات لایزال الهی تعیین کرده است به بشر متذکر شود.
آتش نشانان با آگاهی از فدا کردن جان خود در قبال حفظ جان دیگران پیشگام ظهور و بروز انسانیت در اجتماع شده اند تا عنایت الهی را در آخرت خود ذخیره سازند.

شهادت برادر مسعود تیموری آتش نشان فداکار سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی یزد برای نجات جان انسان ها در سانحه آتش سوزی  مصداق مهم ایثار و فداکاری است که قطعاً تاریخ ایران اسلامی از این شهید بزرگوار الگویی برای خدمت به مردم خواهد ساخت.

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میبد ضمن بیان تسلیت درگذشت شهید مسعود تیموری به همکاران و آتش نشانان در  یزدو خانواده محترم ایشان،علو درجات را برای آن مرحوم و همچنین بهبودی حال دو تن دیگر از همکاران آن سازمان را از پروردگار متعال مسئلت می نماید.باشد تا در راه آن شهید بزرگوار خدمات آتش نشانان میهن اسلامی مورد قبول درگاه احدیت واقع شود.

 

                         مسئول واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میبد

                                              محمود دهقانی
محمود دهقانی مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرستان میبد ضمن تقدیر و تشکر از شهردارمحترم و معاونت محترم اداری ، حراست ایشان و ریاست محترم روابط عمومی شهرداری و مسئول دفترشهردار اعلام کرد: برادران رشیدی و سقاچی هر دو از نیروهای بسیار فعال و پرتلاش و از خود گذشته در آتش نشانی هستند که از رفتن آنها از این مجموعه بسیار ناراحت و غمگین هستیم چون سالها طول می کشد تا نیروهایی همچون آنها در این واحد تعلیم و آموزش ببینند.

در پایان نامبرده اعلام نمود که از این پرسنل همچنان که حضوری درخواست شده در این مراسم نیز قول میگیریم که هر زمان که به آنها نیاز بود با آتش نشانی همکاری  نمایند و در خدمت شهروندان باشند مسلماً این چنین خواهد بود.